Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Kiütötte Hajnalékat a Bayern, Lőw nyerte a magyar rangadót - videó!

2009.09.12

A Dortmund már korán vezetést szerzett, Hummels a 11. percben fejelt a kapuba. A Bayern azonban egyenlített még a félidő előtt, Gomez volt eredményes a 36. percben.

A második félidő már végképp a bajorokról szólt, Schweinsteiger a 49. percben fordított, majd ezután Ribéry is beköszönt, Müller hajrábeli duplája pedig már a kiütést jelentette. Hajnal Tamás ezúttal a kispadon nézte végig csapata lemészárlását.

A forduló magyar rangadóját Mainzban vívták, ahol a Lőw Zsolttal felálló hazaiak Nicu szerencsés gólja után fordítani tudtak a Dárdai Pállal kezdő berliniek ellen, és Ivanschitz büntetőjével, valamint Bancé hajrágóljával otthon tartották a három pontot. Mindkét magyar végig a pályán volt.

Továbbra is botladozik a bajnok Wolfsburg, amely ezúttal a listavezető Leverkusent fogadta, és kapott ki 3-2-re.

Bundesliga, 5. forduló:
Dortmund – Bayern München 1-5 (Humels 11. ill. Gomez 36., Schweinsteiger 49., Ribéry 65., Müller 78., 88.)
Mainz – Hertha 2-1 (Ivanschitz 80. – 11-esből, Bancé 85. ill. Nicu 50.)
Wolfsburg – Leverkusen 2-3 (Misimovic 76., Grafite 80. – 11-esből ill. Rolfes 38., 52. – a másodikat 11-esből, Kiessling 58.)
Freiburg – Frankfurt 0-2 (Franz 68., Meier 93.)
Hoffenheim – Bochum 3-0 (Ba 16., Obasi 58., Compper 79.)
Nürnberg – Mönchengladbach 1-0 (Kluge 6.)